Bubel w schronisku czeka na dom !!

Imię: BUBEL
Wiek: 4 lata
Stosunek do ludzi: Przyjazny
Stosunek do innych psów: Obojętny
Przebywa: W Schronisku
Status: Do Adopcji – Woj. Śląskie
Kontakt: Wolontariusze Schroniska – Natalia 609 012 491 Daria 796 860 306

10.01.2021

BUBEL to pies w typie beagle’a, który został do naszego schroniska oddany w wigilię Bożego Narodzenia 2020 roku… Jest stosunkowo młody, ma około 4 lat (ur. ok. 2016 roku). Był przyjacielem rodziny i jej pełnoprawnym członkiem, ale niestety – do czasu… Teraz pozostaje mu liczyć aż zjawią się ludzie, którzy pokochają go na nowo i dadzą mu nowy dom. BUBEL ma dość sporą nadwagę, przez co już widać u niego pogorszenie kondycji. Bardzo męczy się na dłuższych spacerach. Zaczyna gorzej oddychać i widać, że nie ma już siły, by dalej iść. BUBEL natychmiast musi zgubić zbędne kilogramy, ponieważ będą mu niestety utrudniały życie. Fajnie jakby trafił do domu z ogrodem lub do osób, które chętnie będą z nim spędzać coraz to bardziej aktywnie czas, aby jednak większość czasu mógł pobiegać i pospacerować wraz z nową rodziną. Specjalna dieta również byłaby w jego przypadku wskazana. BUBEL podobno miał kontakt z dziećmi w poprzednim domu i dobrze znosił ich towarzystwo. Do psów również nie wykazuje agresji, a nawet czasem chce się z nimi bawić. BUBEL jest już wykastrowany i tak naprawdę gotowy do adopcji. Wystarczy zadzwonić i umówić się na spotkanie zapoznawcze. Przed adopcją prosimy o zapoznanie się ze specyfiką rasy beagle. Są to jednak aktywne psiaki, stworzone jako rasa myśliwska, która dużo wokalizuje w specyficzny dla beagle’i sposób.

Kontakt w sprawie adopcji:
Natalia 609 012 491 Daria 796 860 306

Schronisko wydaje psy tylko i wyłącznie do domu.

Schronisko zastrzega sobie prawo sprawdzenia nowego domu.

___________________________________________

Bubel…

Trafił do Miejskiego Schroniska w Bielsku Białej, oddany w Wigilię. Podobno w noc wigilijną zwierzaki mówią ludzkim głosem. Czy Bubel się na coś skarżył? Czego dowiedział się od współtowarzyszy w pierwszą noc bez właścicieli? Tego nie wiemy. Po dzisiejszym zapoznaniu wiemy natomiast, że Bubla przydałoby się odchudzić – ma kilka kilogramów nadwagi. Jest typowym psem w typie beagle – głośno wokalizuje, domagając się uwagi ze strony człowieka, na spacerze interesuje go każdy zapach. W poprzednim domu miał kontakt z dziećmi – jednak należy pamiętać, że beagle to nie jest pies tylko na kanapy, jest rasą myśliwską. Nie znamy jego stosunku do kotów czy innych drobniejszych gatunków zwierząt. W kojcu przebywa sam, na spacerach nie wszczyna bójek z innymi psami.

Zapraszamy do zapoznania z psem – ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną – po wcześniejszym kontakcie telefonicznym ze schroniskiem.