Sonia beagielka – zerwane więzadło -Zabieg TTA RAPID- –aby nic nie bolało.

Mówi się że nic  2 razy się nie zdarza – a jednak  …Sonia nasza była podopieczna ma zerwane więzadło w drugiej łapce. Pierwsza operacja miała miejsce 8.04.2020 r. – był to stary uraz, nie leczony z którym przyjechała do nas.

To jej historia:

W lutym 2020 Sonia zostaje  zabrana przez nas  z miejsca w którym nie była leczona, nie wykonywano szczepień ochronnych, nie dbano o nią, nie kochano ,bo jak inaczej można wytłumaczyć częste przebywanie Soni  w domu przez  wiele godzin w samotności ,zamknięciu ,w ciemnościach po zmroku. Żadna istota na taką obojętność i  takie okrucieństwo  nie zasługuje, bo dla nas jest to okrucieństwo.

Na nasz apel o dom tymczasowy dzwoni do nas Pani Dagmara –Sonia jedzie do niej i jej beagla rezydenta Sergiusza.

Po przyjeździe  okazało się ,że dziewczynka jest bardzo zaniedbana- miała nadwagę ,chore uszy-bakteria gronkowca ,w bardzo złym stanie zęby ,brak książeczki zdrowia ,szczepień. Zauważono że ma problemy z tylnymi łapkami .

Wtedy zostało zrobione RTG i odbyła się konsultacja odnośnie problemów z tylną łapką. Diagnoza zerwane więzadło krzyżowe -był to  stary uraz, nie leczony przez poprzednich właścicieli. Aby umożliwić jej powrót do sprawności potrzebny był  zabieg TTA Rapid. Koszt jego wykonania wyniósł 2930 zł.  Została założona zbiórka i dzięki ludziom o wielkich sercach, udało się uzbierać prawie cała potrzebną kwotę.

Jutro będzie rok od tamtej operacji . Po niej dziewczynka szybko wracała do sprawności.

Październik 2020 r. – Pani Dagmara przekazuje nam najwspanialsza z wiadomości  -Sonia zostaje u niej na zawsze. Radość nasza jest ogromna ,bo Sonia ma najwspanialszy dom na świecie.

Końcem marca tego roku –dostajemy telefon od Dagmary, z informacją że Sonia utyka na łapkę.

Sonia jedzie na konsultacje, do lekarza który w ubiegłym roku operował zerwane więzadło . Wykonane zostało RTG -jest przesunięta kość w stawie kolanowym- kość jest przesunięta za bardzo do środka. Przed wykonanie zdjęcia łapka została również zbadana manualnie.

NIESTETY potwierdza  to czego się obawialiśmy-zerwane więzadło  w drugiej łapce.

Możemy się zastanawiać dlaczego… Dlaczego los jest taki okrutny ….

Jesteśmy w stałym kontakcie z jej opiekunką –od poprzedniego tygodnia ,gdy zostało wykonane przeswietlenie. Sonia gorzej chodzi ,bardziej kuleje niż tydzień temu ,musi ją coraz bardziej boleć.

Nie odmówimy pomocy Soni oraz jej opiekunce ,nie zostawiamy naszych byłych podopiecznych bez pomocy

Jednak koszty zabiegu są bardzo bardzo duże -2700 zł

Ten zabieg TTA Rapid to jedna z najskuteczniejszych technik leczenia uszkodzenia więzadeł krzyżowych. Pozwala on powrócić zwierzęciu do sprawności . Krótki czas wykonania zabiegu ,ograniczenie ingerencji i obciążenia zwierzęcia sprawia, że szybko wraca ono do sprawności.

Wiemy że ten zabieg musi być przeprowadzony ,aby Sonie nic nie bolało i mogła się cieszyć psim życiem u boku swojej opiekunki, oraz z bratem beaglem Sergiuszem.

Mamy wstępnie zarezerwowany termin zabiegu na 16 kwietnia

Dziewczynka w swoim życiu tyle przeszła ,ma teraz kochającą rodzinę. Nie możemy jej zawieść.

Prosimy o pomoc Państwa w uzbieraniu potrzebnej kwoty, udało się raz. Wierzymy, że uda się ponownie i Sonia wróci do pełnej sprawności .

Zakładamy tę zbiórkę, bardzo Państwa prosząc o wsparcie, chodź najmniejszą kwotą- bo  nawet najmniejsza wpłacona kwota przybliża Sonię do powrotu do sprawności i życia bez bólu.

Dziękujemy całym sercem za każdą wpłatę.

Jeżeli z jakiś względów nie możecie Państwo  wspomóc zbiórki, prosimy o udostępnienie jej.

Wolontariusze Sos Beagle

Link do zbiórki: pomagam.pl/fhm7h3

3.04.2021
Kochani pamiętacie 🐾Sonie🐾 która w lutym ubiegłego roku przyjechała na tzw tymczas do Dagmary i jej beagla Sergiusza💕 A pół roku później została przez Dagmarę adoptowana -a nasze szczęście nie znało granic i tak jest do tej pory 💕💕
Będąc jeszcze w domu tymczasowym Sonia 8.04.2020 r przeszła zabieg TTA RAPID-,zerwanego więzadła krzyżowego -był to stary nie leczony uraz.
Było to możliwe dzięki Waszemu wielkiemu wsparciu💓💓💓
W ubiegłym tygodniu zadzwoniła do nas Dagmara z informacją ze Sonia kuleje.Dzisiaj Dagmara- która była na konsultacji u lekarza który wcześniej operował Sonie- potwierdziła to czego się obawialiśmy-zerwane więzadło😢😢-wykonane zostało zdjęcie -jest przesunięta kość w stawie kolanowym.-Przed wykonanie zdjęcia łapka została również zbadana manualnie.
Nie zostawimy Soni bez pomocy. Ubiegło roczny koszt zabiegu to 2930 zł
Będzie założona zbiórka na zabieg. Z całego serca prosimy was o wsparcie🙏🙏🙏🙏. -każda kwota ma ogromne znaczenie
Można również dokonać wpłaty na nasze konto :
Stowarzyszenie SOS Beagle
47 1050 1520 1000 0090 9836 7569
z dopiskiem- dla Soni na zabieg
Bardzo prosimy Was o pomoc