Figo adoptowany 28.05. 2022r.

Odszedł w swoim domu 18.09.2022r. [*]

FIGO

Wiek: 15 lat
Rasa: W typie beagla
Przebywa: Woj. Śląskie
Status: Do Adopcji
Kontakt: Kinga 531915830, stowarzyszeniesosbeagle@gmail.com

Stan zdrowia:

– Przewlekłe zapalenie uszu – leczone
– Niedoczynność tarczycy – przyjmuje leki
– Parę większy guzów – ocenione jako tłuszczaki
– Zmiany na łapkach i odleżyny – w niczym nie przeszkadzają
– Tylne łapki już słabsze, ale jak na swój wiek świetnie sobie radzi.
– Niedowidzi i niedosłyszy, ale mimo ułomności daje radę.

Stan fizyczny:

Jak na swój wiek dość sprawny, ładnie chodzi na spacerach, czasami nawet podbiegnie żeby dogonić innego psa. Niedowidzi, ale świetnie sobie z tym radzi i udaje mu się omijać przeszkody. Niedosłyszy, więc można sobie wołać, a on i tak zrobi swoje, ale reaguje na ogół na korektę smyczą. Przez swoje tylne łapki dość specyficznie się kładzie i wycofuje.

Zachowanie w domu:

Na początku jak wszedł do domu zdarzyło mu się że sikał, jednak przy odpowiednim dawkowaniu wody i regularnych spacerach utrzymuje czystość w domu. Dość sporo pije wody. Spokojnie przesypia noce, nie budzi i wytrzymuje z potrzebami fizjologicznymi do rana. Większą część dnia przesypia. Doskonale odnajduje zakazane miejsce czyli kuchnie. Na początku chodzi za człowiekiem jak cień z biegiem czasu potrafi spokojnie leżeć gdy człowiek go mija.

Na spacerach:

Ładnie chodzi na smyczy, w towarzystwie innych psów jest żywszy i żwawszy. Nie zaczepia innych psów, chodzi spokojnie przed siebie, czasami zatrzymuje się by coś powąchać. Czyli bezproblemowy. Nie może chodzić luzem ze względu na to że niedosłyszy i się go nie odwoła oraz niedowidzi. (podejrzewam, że widzi kontury przeszkód, psów i ludzi). Ma dobry węch, który mu zastępuje resztę zmysłów.

Jakiego domu szukamy?

Szukamy dla niego najlepiej domu z ogrodem lub mieszkanie parterowe. Rodziny, która będzie mogła mu poświęcić czas (częstsze spacery co 4 godziny), czyli np. rodziny wielopokoleniowe, osoby pracujące z domu lub z nienormowanym czasem pracy, osoby na emeryturze (z kimś kto pomoże w razie wyjazdów do weterynarza). A jeżeli nawet zdarzy mu się zsiusiać to posprząta i nie będzie go chciała od razu oddać. Ludzi, którzy oddadzą mu całe swoje serduszko by mógł dożyć spokojnie ostatnich lat swojego życia. W domu może być inny pies ale w miarę spokojny, koty lub gryzonie. Rodziny, która zapewni mu bezpieczne miejsce, otoczy odpowiednią opieką i będzie świadoma iż jest to pies starszy i z biegiem czasu pojawią się jeszcze większe oznaki jego starości.
Opis powstał na podstawie kilkudniowych obserwacji w domu i na spacerach w trakcie odwiedzin u psiaka.

Obowiązuje procedura adopcyjna:

rozmowa telefoniczna, ankieta przedadopcyjna, spacer zapoznawczy i podpisanie umowy.
Stowarzyszenie zapewnia pokrycie kosztów diagnostyki, leczenia i karmy.