Poszukujemy do stałej współpracy domów tymczasowych i hoteli domowych nie za miliony na terenie całej Polski.

Zgłoszeń i próśb o pomoc dla beaglów nie ma końca, a my niestety nie jesteśmy wstanie pomóc nie mając miejsc dla nich 🙁 Drugą kwestią jest wsparcie finansowe w utrzymaniu naszych podopiecznych.
Stowarzyszenie w głównej mierze może pomagać dzięki Wam, dzięki Waszemu wsparciu finansowemu, rzeczowemu i poprzez zakup karmy/smaczków/obroży na kleszcze.
Najczęściej poszukujemy domów tymczasowych dla psów dorosłych powyżej 7 roku życia, sporadycznie są to młode psy. Często są to psy z ulicy lub schroniska, gdzie ciężko ocenić w jakich warunkach się odnajdą i jak będą się zachowywać.

Dom tymczasowy co to jest i z czym to się je?

Dom Tymczasowy to rodzina zastępcza dla bezdomnego psa, która daje mu schronienie do czasu znalezienia nowego domu. Rodzina ta zajmuje się opieką nad zwierzem. Daje miłość, uwagę, przygotowuje do adopcji pod kątem zachowania, dba o dobrostan i stan zdrowia psa/kota. Domy tymczasowe są proszone o podsyłanie zdjęć do ogłoszeń i opisu charakteru psa, by organizacja mogła znaleźć dom najlepiej dopasowany do potrzeb danego zwierzęcia. W domu tymczasowym zwierzak otrzymuje przede wszystkim spokój, bezpieczeństwo i najlepszą opiekę. Daje się poznać i umożliwia zaobserwowanie jego prawdziwego charakteru oraz oceny do jakiego domu powinien trafić.

Na co się decydujesz tworząc dom tymczasowy?

Stworzenie domu tymczasowego dla psa to piękny gest, ale i ogromna odpowiedzialność. Osoby chcące pomagać w taki sposób muszą brać pod uwagę, że nigdy nikt nie będzie w stanie ocenić kiedy pies znajdzie nowy dom. Może to trwać kilka dni, tygodni, miesięcy, a nawet rok. Wiele zwierząt po przejściach wymaga opieki i uwagi, wiele z nich potrzebuje również nauki zachowania czystości, chodzenia na smyczy. Zdarza się, że zwierzak będzie wymagał wsparcia ze strony zawodowego behawiorysty. Musisz się zastanowić czy na pewno jesteś gotów na takie poświęcenie.

Jeżeli jesteś gotowy stworzyć rodzinę zastępczą dla bezdomnego beagla zadzwoń:

Majka 508-693-553
Weronika 692-160-602
Kinga 531-915-830
lub napisz do nas:
stowarzyszeniesosbeagle@gmail.com
Każde zgłoszenie będzie sprawdzane poprzez ankietę i wizytę przedstawiciela Stowarzyszenia.