Poszukujemy domów tymczasowych na terenie całej polski do współpracy. Każdy dom zostanie dokładnie sprawdzony poprzez ankietę i wizytę przez przedstawiciela Stowarzyszenia lub osobę wyznaczoną do tego. Dom tymczasowy dostaje pełne wsparcie od Stowarzyszenia w postaci karmy, pokrycia kosztów leczenia psiaka i leków.

Co to jest dom tymczasowy?
To rodzina zastępcza dla bezdomnego psa, która daje mu schronienie do czasu znalezienia nowego domu.
Czym w takim razie zajmuje się Dom Tymczasowy?
Najprościej – zajmuje się opieką nad zwierzem. Daje miłość, uwagę, przygotowuje do adopcji pod kątem zachowania, dba o dobrostan i stan zdrowia psa/kota. Zazwyczaj domy tymczasowe są proszone o podsyłanie zdjęć do ogłoszeń i opisu charakteru psa, by organizacja mogła znaleźć dom najlepiej dopasowany do potrzeb danego zwierzęcia. Dom tymczasowy RATUJE ŻYCIE!
Co psu daje pobyt w domu tymczasowym?
W domu tymczasowym zwierzak otrzymuje przede wszystkim spokój, bezpieczeństwo i najlepszą opiekę. Daje się poznać i umożliwia zaobserwowanie jego prawdziwego charakteru oraz oceny do jakiego domu powinien trafić. To znacznie minimalizuje ryzyko tzw. „zwrotu z adopcji”. W schroniskach ciężko jest ocenić, jaki dom dla psa czy kota będzie najlepszy.
Na co się decydujesz tworząc dom tymczasowy?
Stworzenie domu tymczasowego dla psa to piękny gest, ale i ogromna odpowiedzialność. Osoby chcące pomagać w taki sposób muszą brać pod uwagę, że nigdy nikt nie będzie w stanie ocenić kiedy pies znajdzie nowy dom. Może to trwać kilka dni, tygodni, miesięcy, a nawet rok. Wiele zwierząt po przejściach wymaga opieki i uwagi, wiele z nich potrzebuje również nauki zachowania czystości, chodzenia na smyczy. Zdarza się, że zwierzak będzie wymagał wsparcia ze strony zawodowego behawiorysty. Musisz się zastanowić czy na pewno jesteś gotów na takie poświęcenie.

Jeżeli jesteś gotowy stworzyć rodzinę zastępczą dla bezdomnego beagla zadzowń:

Majka 508-693-553
Weronika 692-160-602
Kinga 531-915-830
lub napisz do nas:
stowarzyszeniesosbeagle@gmail.com