Korba w domu tymczasowym !!

Imię: Korba
Wiek: 8 lat
Stosunek do ludzi: Przyjazny
Stosunek do innych psów: Przyjazny (trzeba tylko uważać przy małych rozszczekanych psach), nie toleruje kotów.
Przebywa: Dom Tymczasowy – Pod opieką Stowarzyszenia
Status: Dożywotnie DT !!
Kontakt: Kinga 531915830

Dane do wpłaty:
47 1050 1520 1000 0090 9836 7569
Stowarzyszenie SOS Beagle
ul. Grunwaldzka 165/22, 60-322 Poznań
tytuł: Darowizna Korba

16.01.2021

Korba jest już po zabiegu. Miała czyszczone ząbki, gruczoły, uszy, kanaliki łzowe, prześwietlenie łapki i obcinane pazurki. Został podany lek przeciwzapalny do łapki. Uraz w łapce to najpewniej stare naderwanie więzadła krzyżowego i zwyrodnienie w związku z tym. Dostaliśmy lek o przedłużonym działaniu i będziemy obserwować czy coś się poprawia.
Korba się bardzo przywiązała do opiekunów, mimo że była jeszcze ledwie przytomna na dźwięk znanego głosu przybiegła z jednego gabinetu do drugiego byle być blisko opiekunki. Siedziała u opiekunki na kolanach i zasypiała wtulona. W domu odpoczywała i sporo spała, jednak doszła do siebie o wiele szybciej niż Emka po narkozie. Z apetytem zjadła kolację i wyszła na spacer, mimo że boli ją jeszcze łapeczka.
Dostaliśmy leki na ząbki do domu. Kwota na fakturze to 350zł .
Wszystkim wpłacającym na leczenie Korbutka dziękujemy z całego serca ❤

12.01.2021

Korba miała mieć w czwartek zabieg, jednak zostaliśmy zmuszeni do przełożenia go na następny wtorek. Na ten cel mamy zebrane tylko 150zł, a zabieg kosztować nas będzie około 350-400zł + kontrole 🙁 Bardzo prosimy o wsparcie nas w tej kwestii by polepszyć komfort życia Korbki.
Korubka odnalazła się w swoim domu tymczasowym i czuje się jak u siebie. Oszczekuje każdego kto przychodzi do domu, sygnalizuje najmniejszy ruch za drzwiami lub za oknem. Chętnie spędza czas na przytulaniu i mizianiu się z opiekunami. Z Emką i Bellą już się w miarę dogadują, ale jak jest natarczywa to dziewczynki ją stopują 😃
Zrobiła świnio eksmisję Bellce z łóżka, tak jak kiedyś Bella zrobiła eksmisję Emce. Korba w nocy panuje nad łóżkiem, śpi pod kołdrą, a dziewczynki na swoich legowiskach. Jednak trzeba wspomnieć że razem też potrafią w dzień leżeć i spać 🙂
Opiekunowie są nią zauroczeni mimo jej wad ❤
Największa to chyba skakanie na blat w kuchni, dlatego już niebawem powstanie bramka uniemożliwiająca Korbie wchodzenie do kuchni 🙂
Gdyby ktoś chciał wspomóc nas w utrzymaniu i leczeniu Korby, wpłaty można kierować na:
47 1050 1520 1000 0090 9836 7569
Stowarzyszenie SOS Beagle
ul. Grunwaldzka 165/22, 60-322 Poznań
tytuł: Darowizna Korba

6.01.2021

W poniedziałek Korba była u weterynarza. Każda taka wizyta jest dla niej bardzo stresująca. Dziewczynka się trzęsie… a w trakcie badań próbuje uciec. Na szczęście udało się jej pobrać krew. Dzisiaj były wyniki. Morfologia i biochemia w normie, więc spokojnie możemy ją poddać zabiegom. Wyszła jej niedoczynność tarczycy – ostatnio bardzo częsta dolegliwość u beaglów.
Koszt zabiegu to około 350-400zł wstępnie jesteśmy umówieni na 14.01.2021r. https://zrzutka.pl/8svwvm

Czy ktoś chciałby jeszcze wspomóc Korbę wpłatą na konto lub zbiórkę?
Dane do wpłaty:
47 1050 1520 1000 0090 9836 7569
Stowarzyszenie SOS Beagle
ul. Grunwaldzka 165/22, 60-322 Poznań
tytuł: Darowizna Korba

21.12.2020

W sobotę byliśmy z Korbą na pierwszej wizycie u nowego weterynarza. Niestety mała jest panikarą i bardzo boi się wizyt u lekarza. Bardzo się spina i trzęsie 🙁
W badaniu wyszło że w prawej tylnej łapce przeskakuje jej rzepka. Dostała leki przeciwbólowe i syropek na wzmocnienie, gdy skończą się leki mamy dzwonić do weta. Z oczu jej bardzo ropa leci 🙁 najprawdopodobniej ma zatkane kanaliki łzowe – będzie potrzebny zabieg. Brzydko pachniejej z mordki – fatalny stan uzębienia, dużo kamienia na zębach, wymaga czyszczenia pod narkozą.
Chcielibyśmy jej to wszystko zrobić w trakcie jednej narkozy tak za około miesiąc, może dwa.
Koszt sobotniej wizyty to 50zł.
Jeżeli byście zechcieli nam pomóc zebrać środki na planowane zabiegu będziemy bardzo wdzięczni ❤
______________________

Pod naszą opiekę przeszła 8 letnia sunia o imieniu Korba. Zamieszkała w domu tymczasowym z naszą podopieczną Emką i jej przyrodnią siostrą Bellą. Sunia bardzo przeżywała rozstanie ze swoją rodziną.

Mieszkała w mieszkaniu, spała w łóżku, wychowywała się z dziećmi. Do psów przyjaźnie nastawiona, jednak trzeba uważać przy małych rozszczekanych psach, które czasami ją drażnią. Na spacerze w miarę spokojna, ciągnie gdy ją coś zainteresuje. Korba należy do tej grupy beagli, których się nie spuszcza ze smyczy na otwartej przestrzeni. Ma skłonności do jedzenia wszystkiego co znajdzie – trzeba ją pilnować lub wyprowadzać w kagańcu. Jest przyjazna do ludzi jednak na początku trzyma lekki dystans. Jak na beagla przystało bardzo dużo węszy. Jest po przeglądzie u weterynarza, została zaszczepiona, zaczipowana i w styczniu będzie odrobaczana.

ROZLICZENIE:

Styczeń 2021
Wpłaty: 95zł
Wydatki: 145zł

Grudzień 2020:
Wpłaty: 200zł
Wydatki 50zł